Dušan Randýsek - Wildcat - 1. místo v Intercontinental rally!

Dušan Randýsek na stroji Arctic Cat Wildcat 1000i přivezl první místo z nedávné pouštní africké Intercontinental Rally v kategorii vozidel UTV, přičemž v absolutním pořadí, tedy společně s automobily, skončil na vynikajícím devátém místě.

Dušan Randýsek, loňský vicemistr Evropy v terénních soutěžích Baja v kategorii UTV, český mistr v offroadmaratonech a trojnásobný účastník Rallye Dakar v kategorii motocyklů absolvoval při Intercontinental Rally svoji zatím nejdelší maratónskou soutěž v kategorii side-by-side po svém přechodu z kategorie motocyklů. Závod Intercontinental Rally startoval ve španělské Almerii a končil v senegalském Dakaru, stroje i posádky se musely vypořádat se skalnatými stezkami v pohoří Atlas, prašnými saharskými pistami i hlubokými písečnými dunami, a všech nesmírně těžkých 5500 kilometrů přestál Arctic Cat Wildcat 1000i bez větších problémů. Závodní Arctic Cat Wildcat 1000i Dušana Randýska je poháněn sériovým dvouválcovým motorem o objemu 1050 ccm s náhonem na všechna čtyři kola, a bez paliva váží 750 kilogramů.

Dušan Randýsek: „…stroj má vynikající odpružení a šikovně vymyšlený posez. Díky tomu byly i dlouhé etapy velká pohoda. Stroj se dobře ovládá a je bezpečný. Musím přiznat, že jsem byl překvapený, že jsem nebyl z ježdění moc fyzicky zničený.…Můj výsledek měl ohlas i u soupeřů, kteří se divili, že v nákladech na závodění jsem s tímto strojem oproti jejich technice na jedné třetině,“ dodává Dušan Randýsek.