Wildcat na Hellas Rally 2014

Dušan Randýsek a Pavel Vyoral s Arctic Cat Wildcat – vynikající úspěch na Hellas Rally 2014

Začátkem května se Dušan Randýsek se svým závodním Arctic Catem Wildcat, svým týmovým kolegou Pavlem Vyoralem na stejném stroji a kompletním závodním týmem VYPE Racing Team, vydal na další podnik mezinárodního šampionátu v cross country rallye, na Hellas Rally 2014.
Letošní Hellas Rally byla velkou výzvou nejen díky vyhlášeně náročné navigaci, ale také díky početné kvalitní konkurenci ve třídě BUGGY / SSV, ve které startoval například i legendární mistr světa v motokrosu, Rakušan Heinz Kinigadner na Polarisu RZR, jeho syn Hannes na stejném stroji, nebo Josef Macháček.

Start této náročné rallye o celkové délce 2100 kilometrů byl v městě Naftapos, a  Arctic Caty již od startu vzbuzovaly velký respekt. Heinz Kinigadner hned první den rallye těžce havaroval, ale v závodě pokračoval. Výborně si vedl Dušan Randýsek, který po celou dobu držel krok v boji o první místo. Smůla se ale nevyhnula ani jemu, když čtvrtý soutěžní den přišla série defektů, a tím i konec nadějí na zlatou medaili.
Dušan však díky své dravé jízdě vybojoval nádherné druhé místo se ztrátou pouhých necelých dvou hodin na vítězného Bulhara Cvetelina Caneva, a na pódium dosáhl i Pavel Vyoral, který svým třetím místem završil úspěch Arctic Catů v Řecku.

Bývalý několikanásobný vítěz Dakaru ve čtyřkolkách, Josef Macháček, byl nucen vzdát v důsledku technických problémů svého stroje.