Artic Cat TRV 1000i u Hasičů v Polsku

ASP Group Polska vyhrála výběrové řízení na čtyřkolky Arctic Cat.

Oficiální dovozce čtyřkolek Arctic Cat do Polska, společnost ASP Group PL Sp.zo.o., vyhrála výběrové řízení na dodávku čtyřkolek Arctic Cat pro polské hasiče. Konkrétně se jednalo o dodávku 32 kusů strojů Arctic Cat 1000i XT PS 4x4 se sněžnými pásy TJD pro používání čtyřkolek v zimním období. Čtyřkolky Arctic Cat 1000i XT PS budou sloužit polským hasičům v celkem 16 krajských stanicích, kde budou pomáhat nejen při požárech v těžce dostupných oblastech, ale také při nouzových situacích jako jsou povodně a jiné přírodní katastrofy.

Čtyřkolky Arctic Cat nebylo nutné pro tyto účely nijak speciálně upravovat, potřebám polských hasičů vyhovovaly již v sériovém provedení. Standardní výbava strojů Arctic Cat 1000i XT PS - elektricky připojitelný pohon 4x4 s uzávěrkou diferenciálu, elektronický posilovač řízení, příčný stabilizátor na zadní nápravě, přední a zadní nosiče SpeedRack, elektrický naviják a tažné zařízení - tak byla doplněna pouze o přídavná světla a speciální zábleskové majáky.

Značka Arctic Cat se tak opět osvědčila jako významný dodavatel strojů pro státní správu a speciální účely. V nedávné době se ASP Group s.r.o. a čtyřkolky Arctic Cat staly rovněž vítězem veřejných zakázek například na dodávku strojů pro Hasičský záchranný sbor České republiky nebo pro strážce Šumavského národního parku.