Wildcat 1000i v litevské armádě

Speciální elitní oddíly ozbrojených sil Litvy - Lithuanian Special Operations Force (LITHSOF) - jsou v současnosti vyzbrojovány stroji Arctic Cat Wildcat 1000i s pohonem všech kol. Pro svoji schopnost se vysokou rychlostí pohybovat těžkým terénem, vysokou míru strategické mobility, schopnost přepravovat dvě osoby, přepravitelnost transportními letouny C-130 Hercules, obratnost a robustní konstrukci, spolehlivost a jednoduchou obsluhu, velký dojezd a relativně tichý chod se tyto stroje ukázaly jako vysoce účinné prostředky pro rychlé zásahy při speciálních operacích.

Pro potřeby jednotek rychlého nasazení litevské armády byly stroje Arctic Cat Wildcat 1000i upraveny montáží robustních vysoce odolných disků ITP, držákem lafety pro kulomet, sadou náhradních kol a dalšími modifikacemi.
Stroje Arctic Cat Wildcat 1000i se osvědčily při nedávném mezinárodním armádním cvičení sil speciálních operací Flaming Sword 2014, které se konalo na litevském území, a při kterém americké speciální jednotky za účasti zástupců dalších zemí a partnerů NATO trénovaly příslušníky jednotek Special Operations Forces litevské armády a dalších zemí. Hlavním úkolem tohoto cvičení byl nácvik okamžité reakce v případě vojenské krize, přičemž zvláštní pozornost byla věnována boji proti nepřátelským skupinám a útočníkům, zabránění případných provokací a boj proti terorismu.