WILDCAT - Quad of the Year 2013

Vítězem ankety „Quad of the Year 2013“, pořádané předním německým čtyřkolkovým časopisem ATV & Quad, se v kategorii Nejoblíbenější sportovní side x side roku 2013 stal Arctic Cat Wildcat 1000. Arctic Cat Wildcat zvítězil v náročné konkurenci s výrazným náskokem - o jeho vítězství rozhodlo přes 71% hlasů čtyřkolkářů, kteří v této kategorii hlasovali. Druhý v pořadí, Polaris RZR 800 / XP 900, získal 49,83% hlasů, třetí v anketě skončil Can-Am Maverick s počtem 21% hlasů.

O tom, že Arctic Cat Wildcat 1000 zaujímá mezi německými a švýcarskými čtyřkolkáři skutečně dominantní postavení, svědčí kromě samotného vítězství v této kategorii i fakt, že v žádné jiné kategorii nedosáhl vítězný stroj tak vysokého procenta hlasů, a zejména skutečnost, že Arctic Cat Wildcat 1000 získal také vůbec nejvyšší počet hlasů v celé anketě, mezi všemi téměř 120 čtyřkolkami /SxS/UTV přihlášenými v celkem 20 kategoriích.

Arctic Cat Wildcat je nejextrémnější sportovní side-by-side planety. Na trhu boduje zejména díky špičkovému pérování s nejvyššími zdvihy, jaké byly kdy v této třídě použité, vysokovýkonnému motoru s elektronickým vstřikováním paliva a díky unikátnímu prostorovému rámu Exoskeleton s velmi nízkým těžištěm, který Wildcatu dává špičkové jízdní vlastnosti a zcela nové standardy ovladatelnosti i obratnosti. Mezi další přednosti Arctic Catu Wildcat patří vysoká jízdní stabilita, velká světlá výška, vysoce účinné hydraulické kotoučové brzdy na všech kolech, elektrický posilovač řízení s variabilním účinkem, atraktivní LED osvětlení vpředu i vzadu, a zadní korba s největší nosností ve třídě.

Že úspěšnost a oblíbenost Arctic Catu Wildcat není pouhá náhoda, ale výsledek jeho konstrukčních a technických předností, potvrzují také jeho sportovní výsledky – například v českém seriálu extrémních Offroadmaratonů 2013 stroje Arctic Cat Wildcat pevně drží všechna tři první místa průběžného pořadí v kategorii Special do 1000 ccm.

Firma Arctic Cat navíc před nedávnem oznámila brzký příchod ještě více zdokonalené verze Wildcat X s dále přepracovaným pérováním a vyšším výkonem motoru.

Výsledky ankety časopisu ATV & Quad – kategorie Sportovních SxS

1, Arctic Cat WildCat 1000 - 71,87% hlasů

2, Polaris Ranger RZR 800 / XP 900 - 49,83% hlasů

3, Can?Am Maverick 1000 - 20,96% hlasů

Poznámka:

Protože v anketě byla možnost hlasovat pro více než jeden model v každé kategorii, je celkový součet hlasů vyšší než 100%.